Özel Dersler

Stüdyo Özel Dersleri

Online Özel Dersler


1

Yoga Stüdyo Özel Dersi

Yoga özel dersleri üye ile detaylı görüşülerek üyenin ihtiyaçlarına uygun planlanmaktadır. Fiziksel, metabolik ve psikolojik rahatsızlıkları varsa bunların hepsi değerlendirilerek ders içeriği oluşturulur. Ders gün ve saatleri üyeye ve eğitmenin boş saatlerine göre istenildiği gibi planlanmaktadır.

Ders süresi: 50 dakikadır.


2

Reformer (Aletli) Pilates Özel Dersi

Reformer (aletli) Pilates özel dersleri üye ile detaylı görüşülerek üyenin ihtiyaçlarına uygun planlanmaktadır. Derslere başlanmadan önce postür analizi ve vücut analizi yapılır. Notlar alınır ve değerlendirilir. Fiziksel, metabolik ve psikolojik rahatsızlıkları varsa bunların hepsi değerlendirilerek ders içeriği oluşturulur. Ders süresi boyunca kalp atım hızı ve kalori takibi yapılır. Belirli periyotlarda vücut analizi yapılarak üye ve eğitmen ile değerlendirmeler yapılır. Bu bilgilerin hepsi kayıt altında tutulur. Ders gün ve saatleri üyeye ve eğitmenin boş saatlerine göre istenildiği gibi planlanmaktadır.

Sıkılaşmak, kilo vermek, fiziksel ve zihinsel gelişime katkı sağlamak için keyifli bir egzersiz türüdür.

Ders süresi: 50 dakikadır.


3

Medikal Egzersiz Özel Dersi

Medikal Egzersiz Nedir?

ACSM 2019 fitness trendlerine bakıldığında 20.sırada, 11. Sırada, 10. Sırada ve 4. Sırada medikal konuda egzersiz müdahalelerin yapıldığını görmekteyiz. Bu konuda bilinçlenen ve uzmanlık eğitimi alan fitness eğitmenleri, mesleğinde medikal fitness trainer olarak doktor tavsiyesiyle hastalarına hastalıklarına karşı egzersiz müdahaleleri ile ihtiyacı olan fitness çalışmalarını sunmaktadır. Medikal egzersiz uzmanları, hastalıklar, sakatlıklar ve fonksiyon bozukluklarına yönelik olarak çalışmalar yapmaktadır. Medikal egzersiz uzmanları, hastalarına sadece egzersiz yaptırmaz, aynı zamanda günlük yaşantısına da katkı sağlar, onları bilgilendirir.

Medikal Egzersiz özel ders olarak tamamen kişinin hastalıklarına göre planlanır. Gerekli durumlarda doktoru ile eğitmen iletişim kurarak ilerler. Beden analizi ve vücut analizi yapılarak varsa tüm tektik ve tedavi raporları, kullandığı ilaçlar varsa mutlaka detaylıca incelenir ve ders içeriği tüm bu verilere göre planlanır. Obezite, diyabet, kanser, tansiyon, kalp problemleri, menisküs, çapraz bağ kopmaları, omuz ve diz problemleri, fıtık, ileri düzey postür bozuklukları vb. bir çok hastalıkta mutlaka medikal egzersiz uzmanları ile çalışmanız önerilmektedir.

Ders süresi: 50 dakikadır.


4

Hamak Yogası Özel Ders

Hamak Yogası özel dersleri üye ile detaylı görüşülerek üyenin ihtiyaçlarına uygun planlanmaktadır. Fiziksel, metabolik ve psikolojik rahatsızlıkları varsa bunların hepsi değerlendirilerek ders içeriği oluşturulur. Ders gün ve saatleri üyeye ve eğitmenin boş saatlerine göre istenildiği gibi planlanmaktadır.

Ders süresi: 50 dakikadır..


5

Personel Training

Personel Training Nedir?

Personal training ( P.T.) uzman eğitmenler tarafından hazırlanan antrenman süresince eğitmen ile birebir uygulanan kişiye özel egzersiz programlarıdır.

Personel training, üye ile detaylı görüşülerek üyenin ihtiyaçlarına uygun planlanmaktadır. Derslere başlanmadan önce postür analizi ve vücut analizi yapılır. Notlar alınır ve değerlendirilir. Spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları dikkate alınarak ayrıca fiziksel, metabolik ve psikolojik rahatsızlıkları varsa bunların hepsi değerlendirilerek ders içeriği oluşturulur. Ders süresi boyunca kalp atım hızı ve kalori takibi yapılır. Belirli periyotlarda vücut analizi yapılarak üye ve eğitmen ile değerlendirmeler yapılır. Bu bilgilerin hepsi kayıt altında tutulur. Ders gün ve saatleri üyeye ve eğitmenin boş saatlerine göre istenildiği gibi planlanmaktadır.

Ders süresi: 50 dakikadır.


6

Online Özel Ders

Online Yoga özel dersleri üye ile detaylı görüşülerek üyenin ihtiyaçlarına uygun planlanmaktadır. Fiziksel, metabolik ve psikolojik rahatsızlıkları varsa bunların hepsi değerlendirilerek ders içeriği oluşturulur. Online yoga derslerinde; üye büyük ekranda gözlemlenerek ve yönlendirme yapılarak dersler yapılmaktadır. Online derslerde, yapılan hareketler ve kişinin gelişimi açısından stüdyoda yapılan yüz yüze derslerden hiçbir farkı yoktur. Ders gün ve saatleri üyeye ve eğitmenin boş saatlerine göre istenildiği gibi planlanmaktadır.

Ders süresi: 50 dakikadır.


7

Hamile Pilatesi Özel Ders

Hamilelikte egzersiz, hamilelik sürecinizin en önemli destekçisidir. Mutlaka bu süreçte eğitmen eşliğinde, bilinçli egzersiz yapmanız önerilmektedir. Bizlerin önerisi 16.haftadan sonra yani 2.trimesterde derslerimize katılmanızdır. Ancak doktor kontrol süreçlerinizde doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Derslere katılım için doktor onayı gerekmektedir. Derslerimiz güvenli olması açısından tüm trimesterlere uygundur. Herhangi zorlayıcı hareket derslerde yapılmamaktadır. Fiziksel hareketler ve nefes teknikleri ile birlikte hamilelik sürecinizi destekleyici hareketler yapılmaktadır. Özel bir durumunuz varsa mutlaka stüdyo yetkilisi ve eğitmeniniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ders süresi: 50 dakikadır.


8

Hamile Yogası Özel Ders

Hamile Yogası, hamilelik sürecinizin en önemli destekçisidir. Mutlaka bu süreçte eğitmen eşliğinde, bilinçli egzersiz yapmanız önerilmektedir. Bizlerin önerisi 16.haftadan sonra yani 2.trimesterde derslerimize katılmanızdır. Ancak doktor kontrol süreçlerinizde doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Derslere katılım için doktor onayı gerekmektedir. Derslerimiz güvenli olması açısından tüm trimesterlere uygundur. Derslerimiz; Yoga Eğitmenliği Eğitimini (en az 200 saat eğitim) ve özel olarak Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimini tamamlamış tecrübeli eğitmenler ile yapılmaktadır. Herhangi zorlayıcı hareket derslerde yapılmamaktadır. Fiziksel hareketler ve nefes teknikleri ile birlikte hamilelik sürecinizi destekleyici meditasyonlar yapılmaktadır. Özel bir durumunuz varsa mutlaka stüdyo yetkilisi ve eğitmeniniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ders süresi: 50 dakikadır.