Hikayemiz

1988 yılında Kadıköy-İstanbul’ da doğdum. Makine Mühendisi olmama 1 yıl kala Yoga ile tanıştım. Okulumu bitirir bitirmez hem mühendislik yolunda hem de Yoga eğitmenliği yolunda ilerlemeye başladım… Yoga eğitmeni olup ders vermeye başladığımda 23 yaşındaydım. Benim için iki kariyer yolu da aynı anda açılmıştı.

2018 yılında kendi stüdyomu açtım. 2019 yılında da mühendislik kariyerimi bırakıp, kendimi tamamen ”Egzersiz Uzmanı” olma yoluna adadım.

Yoga bana hareket konusunda büyük bir bilinç kapısı açtı ve ardından Personel Training, Medikal Egzersiz, Pilates Eğitmenliği alanlarında da eğitimler alarak -almaya devam ederek- egzersiz konusunda kendimi geliştirmeye devam ettim.

2020 Yılında ikinci üniversitem olan ”İstanbul Üniversitesi, Egzersiz ve Spor Bilimleri” lisans eğitimine başladım. Kendimi Anatomi, Kinesiyoloji ve Biyomekanik konularında geliştirmeye ve bilimsel çalışmalara adadım. Böylelikle kişilerin bedenlerini daha iyi anlamak ve bilimsel yaklaşımlarla dikkatli egzersiz programları hazırlamak ve aktarmak yolunda ilerlemeye başladım. Eğitim ve ders çalışmak hayatımdaki en büyük hobim. Keyifle, sevgi ile bilim ışığında eğitim almaya ve eğitim vermeye devam ediyorum.

Nefis Hayat

Nefis Hayat; 2013 yılında hayatları nefis yapmak ve ”nefis” kelimesi gibi oldukça yoğun pozitif bir kelimenin insanların hayatına yer etmesi niyetiyle web sitesi ile hayata geçirildi. Yoga dersleri, sağlıklı yaşam notları ve yoga videoları paylaşarak başlandı.

2018 yılında Yoga Stüdyosu olarak faaliyete geçti. Daha sonra bünyesine yeni eğitmenler ve yeni branşlar katarak; Yoga, Pilates, PT ve Medikal Egzersiz stüdyosu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

En büyük amacımız bize gelen kişilere bilimsel, kişiye özel, üyenin günlük yaşam tarzı, eğer varsa tüm hastalıkları, sakatlıkları ve psikolojik durumu değerlendirilerek ve doğru yaklaşımlarda bulunarak -pozitif enerji ve sevgi- ile egzersiz yapmalarını sağlamaktır. Üyenin kendine uygun egzersiz türünü seçmesine yardımcı olmak ve hedefine keyifle ulaşmasını sağlamaktır.

Eğitmen kadromuz, kendini gelişime ve bilime adamış sürekli ve güncel eğitimlere katılarak üyelere bilgi birikimini aktaran tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır.

Sizleri; hayatımızdaki en önemli sağlık parametresinden biri olan ”bilinçli egzersiz yapma” konusunda bilgi birikimlerimizi paylaşmak için sevgi ile bekliyoruz…

UZMANLARIMIZ

Egzersiz Uzmanı (Yoga, Pilates, Medikal Egzersiz, PT)

Yoga Eğitmeni

Tecrübeli ve Eğitimlerine önem veren eğitmen kadromuz ile tanışın!

Uzmanlarımızın özgeçmişleri ve eğitim sertifikaları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kanalımızdaki Videolar ile Evinden Bize Katıl!

  • Yoga
  • Pilates
  • Hamile Yogası
  • Nefes Teknikleri

“2011 yılında başlayan hikayemiz sevgi ve bilim ile gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.”

Gözde Yalçınkaya Sevinç İstanbul

Pilates eğitmenlerimiz TCF onaylı kademe sertifikalarına sahiptir.

PT ve Medikal Egzersiz uzmanlarımız EREPS sertifikalarına sahiptir.

Yoga eğitmenlerimiz HİS Federasyonu onaylı kademe sertifikalarına sahiptir.