SVARGA DVIJASANA ” CENNET KUŞU POZU ”

ing. BIRD PARADISE POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklama

 1. Bağlı genişletilmiş yan açı pozuyla başlayın.
 2. Kafanı çevir, böylece bakışlarınız ön ayağınıza gelir. Arka ayağınızı öne doğru eğin, böylece ayaklarınız mat önünüze paralel olur. Bunu yaparken bağları koruyun. Arka ayağı ileri almak için birkaç adım atmanız sorun değil.
 3. Şimdi kollarınız bir bacağın etrafına sarılı olarak ileri doğru eğildiniz. Her iki dizini de hafifçe bükün.
 4. Ağırlığınızı serbest bacağınıza (bağlanmamış olan) aktarın.
 5. Bu ayağa sıkıca oturun.
 6. Diğer ayağını yerden kaldır. Yavaşça kendinizi ayağa kalkmaya, bağlantıyı koruyarak ve böylece bağlı bacağı yukarı kaldırmaya getirin.
 7. Ayakta dururken sabit hissettiğinizde, bağlı bacağı herhangi bir miktarda düzeltmeye başlayın.
 8. Bakışınızı karşı omuzunuzdan, uzanmış bacağınızdan uzağa getirin.
 9. Dışarı çıkmak için, bağlı bacağı tekrar bükün ve o ayağa yavaşça alçaltın. Serbest bacağınızı matın arkasına doğru bastırarak, poz vermek için kullandığınız süreci tersine çevirin. Bağlantılı yan açıyla geri döneceksiniz.
 10. Bağlamayı serbest bırakın ve diğer tarafta tekrarlayın.

Faydaları

 • Bacakları ve kor kaslarını güçlendirir
 • Bacak kaslarını esnetir
 • Dengenin gelişmesini sağlar
 • kalçayı ve hamstring kaslarını esnetir

Introductions

 1. Begin in bound extended side angle pose.
 2. Turn your head so that your gaze comes to your front foot. Step your back foot forward so that your feet are parallel to the front of your mat. Keep the bind while you do this. It’s ok if it takes you a few steps to get the back foot forward.
 3. Now you’re in a forward bend with your arms wrapped around one leg. Keep both knees slightly bent.
 4. Transfer your weight to your free leg (the unbound one).
 5. Stand firmly on that foot.
 6. Lift your other foot off the ground. Slowly bring yourself up to standing, keeping the bind and therefore lifting the bound leg up with you.
 7. When you feel steady in a standing position, begin to straighten the bound leg any amount.
 8. Bring your gaze over your opposite shoulder, away from your outstretched leg.
 9. To come out, rebend the bound leg and slowly lower that foot to the floor. Keep the bind as you step your free leg to the back of the mat, reversing the process you used to come into the pose. You’ll end up back in bound side angle.
 10. Release the bind and repeat on the other side.

Benefits

 • Strengthens the legs and core, improves balance, opens the hips and hamstrings.

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.