SUPTA BADDHA KONASANA ” BAĞLANMIŞ AÇI POZU ”

ing. BOUNG ANGLE POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklama

 1. Desteksiz Direk Yere Uzanarak Yapılan:
 2. Dizlerini bük, ayak tabanlarını yerde tutun. Yavaşça sırt üstü yere uzanın.
 3. Dizlerinizi her iki tarafa da açın, ayak tabanlarını bir araya getirin. Bacaklar, baddha konasana’da olduğu gibi aynı pozisyonda olacaktır.
 4. Kollarınız herhangi bir rahat pozisyonda olabilir. .
 5. Yer çekimine kendinizi bırakın. Çıkmak için uzanıp ve dizlerinizin tekrar bir araya gelmesine ellerinizle yardım edin. Ardından bir tarafa yuvarlanın ve oturduğunuz sırada sizi desteklemek için ellerinizi kullanın.

Bolster (Büyük destekli) ile Yapılan:

 1. Uzanmadan önce, desteğiniz için bir dakikanızı ayırın. Bir desteğiniz yoksa, bunun yerine birkaç tane düzgünce katlanmış battaniyeyi istifleyebilirsiniz. Yığını bir destek gövdesinin şekline benzet. Bazı insanlar bu yöntemi tercih edebilir, çünkü yığının yüksekliğini kolayca ayarlayabilirsiniz.
 2. Otururken, yastığı sırtınızın arkasına yaslayın. Tek tek omurları bolstrerın üzerine getirerek uzanın.
 3. Ayaklarınızı tabanlarınızı bir arada tutan dizlerinizi iki tarafa ayırın.
 4. Kollarınız için rahat bir pozisyon seçin.

Faydaları

 • Kalçayı açar kasıkları ve dizleri esnetir
 • Stress ve anksiyete için faydalıdır
 • Zihni sakinleştirir
 • Menefozun belirtilerine iyi gelir
 • Dinlendirici etkisi vardır

Introductions

 1. Come to lie on your back.
 2. Bend your knees, keeping the soles of your feet on the floor.
 3. Open your knees out to either side, bringing the soles of your feet together. The legs will be in the same position as they are in cobbler’s Pose – baddha konasana.
 4. Your arms can be in any comfortable position. Out in a T shape as shown here, overhead, relaxed by your sides or resting on your thighs are some options.
 5. Stay here several minutes as gravity works to deepen your stretch. To come out, reach down and help your knees come back together. Then roll over to one side and use your hands to support you as you sit up.

Supta Baddha Konasana With a Bolster

 1. Before you lie down, take a minute to set up your bolster. If you don’t have a bolster, you can stack several neatly folded blankets instead. Make your stack resemble the shape of a bolster. Some people may even prefer this method since you can easily adjust the height of your stack.
 2. When you are sitting, your bolster should be snug against your butt. Lie back so that the bolster supports the length of your spine but your butt is on the floor.
 3. Separate your knees to either side, keeping the soles of your feet together.
 4. Choose a comfortable position for your arms.

Benefits

 • Brought down circulatory strain.
 • A diminished heart rate.
 • Can enhance absorption.
 • Calms the nervous system.
 • It helps in extending the inward thighs and knees and in opening up the crotches.
 • It is a decent yoga posture for pregnant ladies as it opens up the pelvic area.

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.