PURVOTTANASANA ” GÜNDOĞUMU DERİN ESNEME POZU ”

ing. UPWARD PLANK POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklama

 1. Dandasana’da (Personel Poz), ellerinizi kalçalarınızın arkasında birkaç inç ve parmaklarınızla öne doğru eğin. Dizlerini bük ve ayaklarını yere koy, büyük ayak parmağı içeri doğru, topuğundan en az bir adım uzaklaştı.
 2. Nefes verin, iç ayaklarınızı ve ellerinizi zemine doğru bastırın ve ters masa konumuna gelene kadar kalçalarınızı kaldırın, gövdeye ve yere yaklaşık olarak paralel olarak uyluk, kollar ve kollar yaklaşık olarak dik.
 3. Kalçalarınızın yüksekliğini kaybetmeden bacaklarınızı birer birer düzeltin. Kalçanızı sertleştirmeden kalçalarınızı kaldırın. Göğsünüzün kaldırılmasını desteklemek için omuz bıçaklarınızı sırt kasnağınıza doğru bastırın.
 4. Boynunuzun arkasını sıkıştırmadan, yavaşça kafanızı geri bırakın.
 5. 30 saniye bekle, sonra da bir nefesle Dandasana’da otur.

Faydaları

 • Omuzları açar
 • Göğüs kafesini esnetir
 • Kolları ve bacakları güçlendirir

Introductions

 1. Sit in Dandasana (Staff Pose) with your hands several inches behind your hips and your fingers pointing forward. Bend your knees and place your feet on the floor, big toes turned inward, heels at least a foot away from your buttocks.
 2. Exhale, press your inner feet and hands down against the floor, and lift your hips until you come into a reverse tabletop position, torso and thighs approximately parallel to the floor, shins and arms approximately perpendicular.
 3. Without losing the height of your hips, straighten your legs one at a time. Lift your hips still higher without hardening your buttocks. Press your shoulder blades against your back torso to support the lift of your chest.
 4. Without compressing the back of your neck, slowly drop your head back.
 5. Hold for 30 seconds, then sit back down in Dandasana with an exhale.

Benefits

 • Strengthens the arms, wrists and legs
 • Stretches the shoulders, chest, and front ankles

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.