PARIVRTTA ARDHA CHANDRASANA ” ÇEVRİLMİŞ YARIM AY POZU ”

ing. REVOLVED HALF MOON POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklamalar

 1. Bacaklar önce birbirine paralel ve arası bir bacak boyu kadar açık.
 2. Sağ ayak sağa 90 derece dönsün. Arkadaki ayak parmak ucunda ve aktif bacak.
 3. Sağ dizi bükerek sol eli yere ve ayağın dışına doğru gelsin.
 4. Sağ diz hafif bükülü iken arkadaki ayağı bacağı aktif bir şekilde kaldırın. Bacak kalça ile aynı hizada kalkıyor.
 5. Yukarıdaki kolu gökyüzüne doğru açın.
 6. Pozdan çıkarken üstteki kol kalçaya doğru geliyor alttaki bacağı büküp yukarıdaki bacağı yere doğru yavaşça getirin.

Faydaları

 • Dengeyi geliştirir
 • İç organları temizler
 • Bacakları kuvvetlendirir
 • Ayak bileklerini kuvvetlendirir ve esnetir

Introductions

 1. Begin in traditional Half Moon, or Ardha Chandrasana, balancing on your right leg with your left leg extended behind you and your right arm extended to the Earth in front of your right foot.
 2. From here, look down and focus on one spot. Begin to square your hips (rather than keeping them stacked) while you reach down to the Earth with your left fingertips.
 3. Take your right hand to your right hip.
 4. Extend from your tailbone through your crown of head, creating a flat back and long line of energy.
 5. Pull your bellybutton in towards your spine and up towards your ribs for stability.
 6. Begin to twist your torso (not your hips) to the right to stack your right shoulder on top of your left. If you can access this, begin to reach your right hand towards the sky and if available gaze towards that hand.

Benefits

 • Revolved Half Moon Pose has so many awesome benefits. The twisting motion in your torso massages the internal organs and detoxifies the body — stimulating digestion and your metabolism. Gotta love that!
 • It really challenges your balance and mental focus. It strengthens the whole body — from the ankles, up the calves and quads, the glutes, abs, lower back muscle,s and arms. It simultaneously stretches the side body, hamstrings, calves, groin and spine.
 • On a deeper level, it reduces anxiety, stress, and sluggishness thanks to how it elevates your heart above your head.

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.