AT POZU

ing. HORSE POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklaması

 1. Ayakları yaklaşık 1 bacak boyu açın.
 2. Ayakları 45 derecelik bir açıyla yönlendirin. Parmaklar dışa dönsün.
 3. basitçe dizleri 45 derece açıyla veya rahat bir yüksekliğe kadar bükün. Buradan hizalamayı kontrol edin ve ayakları hala 45 derecelik bir açıyla dışarıya doğru yönlendirin ve dizler ayaklarla aynı yönde işaret edildiğinden emin olun.
 4. Sırt düz ve kuyruk sokumunu içeriye doğru alın. Dik durun..
 5. Ayakların dört köşesinde de ağırlığın eşit olduğundan emin olun.
 6. Uygun ayarlamayı bulduktan sonra, elleri kalp merkezine yerleştirin ve gözleri kapatın.
 7. Başlamak için 60 saniye bekleyin.
 8. Bunu günlük rutininize eklerken, her hafta 30-60 saniye ekleyebilirsiniz. Bir hafta sonra bile duruşta biraz daha rahat olmaya başlayacaksınız ve zihniniz biraz huzur bulmaya başlayacak. Başlangıçta sallanma olabilir ve bu da zamanla azalacaktır.

Faydaları

 • Bacak kaslarını ve ayak bileklerini güçlendirir.
 • Dengeyi güçlendirir.
 • Tüm uygulama için güçlü bir temel oluşturur.
 • Zihni sakinleşir ve zihni kontrol eder (her ne kadar başlangıçta değilse de).
 • Vücuda ısı kazandırır .
 • Bilek, diz ve kalçayı açar.
 • Güven ve enerji seviyelerini arttırır.

Introductions

 1. This posture can be done at anytime of the practice, although I prefer to place it in the beginning as it is great for building the initial heat in the body and setting a balanced foundation.
 2. Spread the feet to about 3-4 feet apart.
 3. Point the feet out to a 45 degree angle.
 4. Inhale the arms up overhead and exhale them down as you bend the knees. Ideally the thighs will be almost parallel to the ground, but this takes much time and practice. To begin simply bend the knees down to a 45 degree angle, or to a comfortable height.
 5. From here check the alignment and make sure the feet are still out to a 45 degree angle and the knees are pointed out in the same direction as the feet.
 6. Tuck in the butt (mulabandha) and make sure the spine is straight up and not jetting forward or back.
 7. Make sure the weight is even in all four corners of the feet and no unnecessary tension is being held throughout the body.
 8. Once you have found proper alignment, place the hands at the heart center and close the eyes. To keep the mind at bay, it is typically helpful to either focus on a mantra or the breath; keeping it long, steady and even in both inhale and exhale.
 9. Stand here for 60 seconds to begin. When adding this to your daily routine, you can add on 30-60 seconds every week. Even after one week you will begin to find a bit more ease in the posture and your mind will begin to find some calmness. There may be shakiness at first, and this too will diminish in time.

Benefits

 • Strengthens the core and leg muscles
 • Teaches balance
 • Sets a strong foundation for the entire practice
 • Calms and controls the mind (although not always initially)
 • Builds heat in the body
 • Opens the ankles, knees and hips
 • Increases confidence and energy levels

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.