CAMATKARASANA

ing. WILD THING

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklama

 1. Aşağı bakan Köpeğe gelin, bir bacağı yukarı kaldırın, bu pozdaki dengenizi bulun ve sonra ayak parmaklarının karşı tarafa işaret etmesi için kaldırılmış bacağın dizini bükün.
 2. Yavaşça kalçanızı yukarıya doğru açmaya başlayın, kaldırılmış bacağı biraz daha yan tarafa getirerek, ters el ve topraklanmış ayağı sırt virajına hazır bir açıyla döndürün.
 3. Topraklanmış ayağın dışına gelin ve ağırlığınızı o tarafın eline bastırın.
 4. Topraklanmamış bacağınızın elini yukarı kaldırınız ve başınızın üzerine ve ötesine doğru çekin, sırtınızı ve kalçaları aynı anda kaldırın.
 5. Kaldırılmış bacağınızı daha da yukarı kaldırın, topraklı ayağınızı düzleştirin.

Faydaları

 • Sırtın üst bölgesini güçlendirir
 • Göğüs kafesini açar
 • Omuzları ve el bileklerini güçlendirir ve esnetir
 • Bacakları esnetir ve güçlendirir
 • Dengeyi geniştirir
 • Kolları güçlendirir

Introductions

 1. Begin in Down Dog, start to open through the hips by lifting one leg high into a Down Dog split, find your balance in this pose then bend the knee of the lifted leg so that toes are pointing to the opposite side.
 2. Slowly begin to stack your hips, bringing the lifted leg over to the side a little more, whilst turning the opposite hand and grounded foot on an angle ready for a back bend.
 3. Come to the outside of the grounded foot, pressing your weight into the hand of that side. Now it’s time to flip your dog!
 4. Lift the hand of your non-grounded leg up and sweep it over above the head and beyond, arching your back and lifting the hips at the same time.
 5. Bring the lifted leg over even more, flatten your grounded foot and if it feels good bring your lifted foot down toward the ground coming to rest on the ball of your foot.
 6. Curl your head back, extending the neck and looking behind you.
 7. Reach the lifted hand out spreading your fingers and really releasing into this amazing stretch!
 8. Once you have felt the opening and grounding goodness of this pose you can slowly come back to downdog by reversing the steps or extend through this pose a little more, grounding both hands and feet and coming into full wheel/upward bow pose.
 9. Once you have stretched into one side work on the other to balance out.

Benefits

 • Strengthens the upper region of the back
 • Open the chest cage
 • Strengthens and flexes the shoulders and wrists
 • Stretches and strengthens the legs
 • Improve balance
 • Strengthens arms

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.