BALASANA ” ÇOCUK POZU ”

ing. CHILD’S POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Açıklama

 1. Dizleri büküp topukları kalçaların altona getirip oturun.
 2. Gövdeyi yava yavaş üste bacaklara doğru bükün ve göğüs kafesi bacakların üzerine gelsin.
 3. Kolları öne doğru uzatın omuz genişliğinde kolların arasını açın.
 4. Popo topuklara doğru ağırlaşsın.
 5. Kendinizi yer çekimine doğru bırakın.
 6. Dilerseniz dizlerin arasını mat geniştliğinde açın ve ayak baş parmaklarınız birbirine değsin.
 7. Çıkarken elleri geriye doğru yürütün sırtın üstünü yuvarlayın başı ağır bırakacak şekilde yavaşca doğrulun.
 8. En son omuzlar ve baş kalksın.

Faydaları

 • Sırtın üstünü ve karın kaslarını rahatlatır
 • Sinir sistemine iyi gelir
 • Kasıkların açılmasını sağlar
 • Zihni sakinleştirir
 • Yorguluğa, strese, depresyona ve anksiyeteye iyi gelir

Introductions

 1. Kneel on the floor. Touch your big toes together and sit on your heels, then separate your knees about as wide as your hips.
 2. Exhale and lay your torso down between your thighs. Broaden your sacrum across the back of your pelvis and narrow your hip points toward the navel, so that they nestle down onto the inner thighs. Lengthen your tailbone away from the back of the pelvis while you lift the base of your skull away from the back of your neck.
 3. Lay your hands on the floor alongside your torso, palms up, and release the fronts of your shoulders toward the floor. Feel how the weight of the front shoulders pulls the shoulder blades wide across your back.
 4. Balasana is a resting pose. Stay anywhere from 30 seconds to a few minutes. Beginners can also use Balasana to get a taste of a deep forward bend, where the torso rests on the thighs. Stay in the pose from 1 to 3 minutes. To come up, first lengthen the front torso, and then with an inhalation lift from the tailbone as it presses down and into the pelvis.

Benefits

 • Gently stretches the hips, thighs, and ankles
 • Calms the brain and helps relieve stress and fatigue
 • Relieves back and neck pain when done with head and torso supported

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.