ANANDA BALASANA ”MUTLU BEBEK POZU”

ing. HAPPY BABY POSE

UYARI!!! Bu videolar Yoga Pozlarının (Sanskrit adı: Yoga Asana) detaylı anlatımını ve faydalarını içermektedir. Tek başına bu videolar ders niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa Yoga yapmadan önce doktorunuza danışınız.

AÇIKLAMALAR

 1. Sırt üstü uzanın. Nefes vererek dizlerinizi karnınıza çekin.
 2. Nefes vererek ayaklarınızı dış kısımlarından kavrayın. (Ellerinizle tutmakta zorlanıyorsanız her bir ayak tabanınıza kayış geçirip tutun.) Dizlerinizi gövdenizden daha geniş açın ve koltukaltınıza doğru çekin.
 3. Ayak bileklerinizi dizin üzerinden yere dik hizalayın. Topuklardan esnetin. Direnç yaratmak için ayaklarınızı ellerinizin içine doğru iterken, ellerinizi aşağı çekin.
 4. Üst bacakları, gövdenize doğru ve omurganızı uzatarak yere doğru çekin.
 5. Pozda 30sn-1dk arası kalın. Sonra nefes vererek ayaklarınız yere indirin ve birkaç nefes dinlenin.

Mutlu Bebek Pozu’nun Faydaları

 • Omurganızı uzatmaya ve yeniden hizalamaya yardımcı olur.
 • Kolları ve omuzları güçlendirir.
 • Zihni sakinleştirir ve
 • Stres ve yorgunluğu giderebilir.

INTRODUCTIONS

 1. Begin lying comfortably on the back. Bend your knees in to your chest and separate the feet and knees wide, holding on to the outer (pinky toe) edges of the feet.
 2. Stack your ankles over your knees, bringing the shins perpendicular to the floor, and gently begin to pull down on the feet, finding the action of bringing the knees closer to the armpits.
 3. Lengthen your tailbone down toward the mat to find the natural curve of the low back, and draw your shoulders onto your back.
 4. Keep your feet flexed and extend out energetically through the heels.
 5. If it feels appropriate, you can gently rock from side to side, providing a deeper release in the inner groins.
 6. Remain in the pose for 5-15 full, deep breaths. To come out, release the grip on the feet, bend the knees into the chest, and wrap your arms around your legs before extending them straight down onto the mat.

Benefits of Happy Baby Pose

 • Stretch to the hips, inner groins and low back,
 • Helps to lengthen and realign the spine, and strengthens the arms and shoulders.
 • The pose also calms the mind and can relieve stress and fatigue,

Deneyimlenmemiş ve araştırılmamış hiçbir bilgi paylaşılmayacaktır. Videolarımızı izlerken kendi beden sınırlarınızı her zaman hatırlamanızı ve kendinizi hiçbir hareket için zorlamamızı dileriz. Videolarımızın altında açıklama bölümünde yazan Uyarı bölümlerini okuduktan sonra videolarımızı izlemeye başlayanız. Nefis bir hayatın kapılarının açılması niyetiyle…

UYARI! Bu çalışmayı bir kaç defa denedikten sonra size iyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamayınız. Lütfen kendinizi zorlamayınız. Hamile kalmak istiyorsanız ya da hamile iseniz bu çalışmayı yapmayınız.