Hakkımda2018-11-09T22:36:53+00:00

HAKKIMDA

Merhaba ben Gözde Yalçınkaya

1988 yılında Kadıköy-İstanbul’ da doğdum. Makine Mühendisi olmama 1 yıl kala Yoga ile tanıştım. Yoga eğitmeni olup ders vermeye başladığımda 23 yaşındaydım. Benim için iki kariyer yolu da aynı anda açılmıştı. Aşk ile Yoga dersleri vermeye başladım ve artan bir aşk ile devam etmekteyim…

Yoga ile tanışmam, 2009 yılında Zeynep Aksoy’un Yoga DVD’si ile oldu. Evde kendi kendime Yoga yapmaya başlamıştım. Daha sonra 2010 yılında Yoga Şala’da ilk defa Ashtanga Yoga dersine katıldım. Orada -o anda- gerçekten Yoga’ya aşık oldum. Dersten çıkar çıkmaz eğitmenlik eğitimlerini araştırdım. 2011 yılında, Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy’un 200 saatlik, ”Yoga’nın Temelleri Hocalık Eğitimi”ne katıldım. Hemen ardından Cihangir Yoga’da Banu Çadırcı ile 60 saatlik, ”Yoga Terapi (Vini Yoga) Eğitmenlik Eğitimi”ni ve yine arkasından 36 saatlik, ”Yoga Terapi Şifalı Nefes ve Pranayama Eğitmenlik Eğitimi”ni tamamladım. Cihangir Yoga’da 6 ay boyunca ”Stajyer Hoca” eğitiminin ardından, Cihangir Yoga ve çeşitli stüdyolarda dersler vermeye başladım. Yine Cihangir Yoga’da Naz Şarman ve Mey Elbi’nin 200 saatlik, ”Yoga’nın Temelleri Eğitmenlik Eğitimi”nde asistan olarak görev aldım. Aynı zamanda yaklaşık 1,5 yıl Defne Suman ile ”Shadow Yoga Eğitimi”ne katıldım.

Birbirini takip eden yıllarda Cihangir Yoga’da Banu Çadırcı ile ”Fibromiyalji ile Kaliteli Yaşam için Yoga” ve ”Anksiyete ve Depresyon için Yoga Terapi Çözümleri” eğitimlerine katıldım. 2016 yılında Dr.Neslihan İskit ile ”PreNatal ve PostNatal Yoga Eğitmenlik Eğitim Programı (Hamile Yogası)”na katıldım. Çeşitli eğitimler ve atölyeler ile öğrenmeye ve öğrendiklerimi sevgi ile aktarmaya devam ediyorum. Öğrenmenin ve aktarmanın sonu olmadığı bilinciyle ne kadar çok insana ulaşırsam içim o kadar huzur ve mutlulukla doluyor. Bunun yanı sıra “Sağlıklı Beslenme” ve özellikle ”Beden – Zihin Sağlığı nasıl iyileştirilir?” konularına ilgim yıllar önce başladı. Lise yıllarımda oluşan farkındalık ile şekeri bırakıp bir takım paket ürünleri yemekten ve hazır gıdadan uzaklaştım. Şimdi ise hayatımda şeker ve buğday ile ilgili hiçbir ürüne yer yok. Uzun zamandır bu konularla ilgileniyor, araştırıyor, gözlemliyor ve uyguluyorum. Bir yanda Mühendis olarak çalışıyor bir yandan da yoğun bir şekilde Yoga dersleri verip bilgi ve deneyimlerimi paylaşmaya devam ediyorum. Tüm deneyimlerimi ve araştırdıklarımı sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Sevgi ile bu yolda birlikte olmayı diliyorum…

Gözde Yalçınkaya

Yoga serüvenim boyunca çok sayıda eğitim ve workshopa katıldım. Bunlardan bazılarını sizinle paylaşmak istedim.